Zielony Gest. Sadzimy lasy!


Pracownicy i przyjaciele Klubu Farmaceuty już kolejny raz uczestniczą w akcji sadzenia lasów. To nasz wkład w realizację zobowiązania do ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym, wynikający ze strategii Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Pierwsza odsłona akcji „Zielony Gest” miała miejsce na terenie Nadleśnictwa Oleśnica Śląska w jednym z pierwszych dni wiosny, 22 marca. 

Wraz z koleżankami i kolegami z wrocławskiego oddziału Polskiej Grupy Farmaceutycznej, pod opieką leśniczego Tomasza Taciaka oraz rzeczniczki prasowej Nadleśnictwa Oleśnica Śląska Weroniki Tyczki, zasadziliśmy 1000 sadzonek buku. Po akcji udało się mile podsumować ten aktywny dzień - przy ognisku, z gorącą herbatą z portfolio Marek Aptecznych, z imbirem i pomarańczą na rozgrzewkę.

W kolejnej odsłonie akcji "Zielony Gest", na początku kwietnia, ponownie odwiedziliśmy Nadleśnictwo Spała gdzie razem z naszymi koleżankami i kolegami z Centrali Polskiej Grupy Farmaceutycznej, pracownikami aptek z terenu województwa łódzkiego a także z przedstawicielami Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi, zasadziliśmy ponad 2000 sadzonek dębu bezszypułkowego.

 

Wizytą w Leśnictwie Mazuchy pod Olsztynem zakończyliśmy wiosenną edycję akcji "Zielony Gest". Tym razem, 19 kwietnia, wraz z koleżankami i kolegami Regionalnego Centrum Dystrybucji w Dywitach, pod opieką leśniczych, posadziliśmy ponad 1000 sadzonek sosny.
Tradycyjnie już, po akcji sadzenia, zaprosiliśmy wszystkich na ognisko oraz na gorącą herbatę Marek Aptecznych.

To oczywiście nie koniec. Na jesieni planujemy kontynuować nasz zielony gest w kolejnych częściach kraju.

Bądźcie w gotowości - liczymy na Wasz udział i zaangażowanie!

Zostaw komentarz